SMMM Armağan Yörük

Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis Nedir? & İş Kurmada Faydaları Nelerdir?

Sanal ofis nedir? Sanal ofisler günümüzün yeni iş modellerinden biri. Şu an ülkemizde uygulanan Vergi Usul Kanunumuz 56 yıl önce yürürlüğe girmiştir. Bu süre zarfında iş hayatında önemli gelişmeler yaşanmıştır. İş kuracak kişiler sabit bir mekan yerine işlerini Homeofis şeklinde veya sanal ofislerde yürütmektedir. Böylelikle hem maddi imkanlarını hem de zamanlarını daha verimli kullanabilmektedirler.

Özellikle büyük şehirlerde birçok iş sahipleri ve yeni iş kuracak kişiler pazarlama, danışmanlık, eğitim, müşavirlik, serbest meslek faaliyetleri vb. faaliyetlerini sanal ofislerde başarıyla yürütebilmektedir. Sanal ofislerde her türlü iletişim araçları, telefon, faks, sekreter hizmetleri, bilgisayar vb. hizmetlerden düzenli olarak faydalanılabilir.

Sanal ofis vergi ve hukuk yönünden resmi olarak adres gösterilebilmektedir. Sanal ofislere ödenen kiralar, elektrik, su, telefon ve diğer yönetimsel giderler iş yerimize gider yazılabilmekte ve muhasebeleştirilmektedir.

Sonuç olarak Vergi Usul Kanunumuzdaki eksiklikleri yukarıdaki açıklamalarla doldurmaya çalıştık, daha detaylı bilgi için iletişim araçlarımızla bizimle iletişime geçebilir veya teklif iste sekmesinde merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Armağan YÖRÜK

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Open chat
1
Scan the code
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?